Blog

Montaż klimatyzacji. Najczęściej popełniane błędy

Mijające upalne lato po raz kolejny przypomniało nam, jak niezastąpionym elementem każdego, domu, biura, czy też miejsca relaksu jest klimatyzacja. Przesiadywanie w dusznym i gorącym pomieszczeniu, nie tylko jest mało przyjemne, ale przede wszystkim może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Warto więc wiedzieć, jakich błędów unikać podczas jej montażu, żeby funkcjonowała prawidłowo.

Klima. Zakup nie tylko na lato!

Gdy nadchodzi lato, coraz więcej osób zastanawia się nad zamontowaniem klimatyzacji w swoich domach. Gdy zaczynają się wakacje, a upały stają się nie do zniesienia, są wręcz gotowi zrobić to z dnia na dzień.

Klimatyzacja w domu. Wady i zalety

Klimatyzacja to proces przetwarzania powietrza w pomieszczeniu i modyfikacji jego parametrów za pomocą specjalistycznych urządzeń. Polega na utrzymywaniu pożądanych warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych. Celem klimatyzowania pomieszczeń mieszkalnych jest zapewnienie optymalnych warunków funkcjonowania mieszkańców, co pozytywnie przekłada się na ich zdrowie i samopoczucie. Klimatyzacja najczęściej kojarzona jest z obiektami przemysłowymi i użyteczności publicznej, ale coraz popularniejsza […]

Gdzie powiesić klimatyzator w domu?

Osoby, które marzyły o klimie w domu i wreszcie decydują się na zakup klimatyzatora, muszą podjąć decyzję, gdzie go umieścić.

Czy można zamontować klimatyzator w pokoju dziecka?

O  klimatyzacji cały czas krąży wiele mitów. Jednym z nich jest ten, jakoby klimatyzacja źle wpływała na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że rodzice małych dzieci nie raz zastanawiają się, czy montaż klimatyzatora w pokoju maluszka to dobry pomysł. Przecież rzekomo jest on siedliskiem bakterii i grzybów, a dziecko będzie cały czas przeziębione. To oczywiście […]

Klimatyzacja w domu. Rozwiewamy mity

Klimatyzatory zaczęły stawać się w Polsce popularne kilkanaście lat temu. Przez jakiś czas osiągały horrendalne ceny i kojarzyły się ze szczytem luksusu. Obecnie na wydajną klimatyzację w nowobudowanym domu może pozwolić sobie nawet przeciętny Kowalski. Chociaż nie jest już ona nowością, wciąż można usłyszeć różne mity dotyczące jej użytkowania. Przyjrzyjmy się im bliżej.