Klimatyzacja znacznie zwiększa komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Dzięki niej można odpocząć od panujących na zewnątrz upałów, a w chłodniejszą porę roku, jeśli wybierze się model z pompą ciepła, z powodzeniem pełni  ona funkcję dodatkowego grzejnika. Wiele osób przed zamontowaniem tego typu urządzenia w domu, zastanawia się, z jakim nakładem finansowym jest związane jej użytkowanie. Co w tej kwestii warto wziąć pod uwagę? (więcej…)

W celu zapewnienia optymalnej temperatury powietrza w wielu domach, mieszkaniach czy innych budynkach użytkowych znajduje się klimatyzator. Jednak obok chłodzenia czy nagrzewania pomieszczeń niezwykle istotne jest również osuszanie ich, ponieważ również on wpływa na komfort cieplny. Osuszanie powietrza należy zastosować, jeśli wilgotność powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu jest wyższa od tej, która zapewnia komfort cieplny. Osuszanie jest ważne również dlatego, że zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii czy chroni przed korozją. W jaki sposób można osuszyć powietrze w pomieszczeniu? (więcej…)

Klimatyzator podsufitowy to urządzenie, które wyróżnia się estetycznym wyglądem, efektywnością i trwałością. Istotną zaletą jest duży zasięg chłodzącego powietrza oraz szybkie działanie. Za sprawą równomiernego rozprowadzania strugi powietrza mamy gwarancję uzyskania optymalnych warunków cieplnych w pomieszczeniu nawet w najbardziej upalne dni lata. Poznaj więcej zalet użytkowych klimatyzatorów podsufitowych, które dostępne są w naszej ofercie. (więcej…)

Biura, sklepy, restauracje, hotele, obiekty sportowe i wiele innych obiektów użyteczności publicznej powszechnie wykorzystują różnorodne systemy zarządzania powietrzem. Najlepsze rezultaty w tym przypadku można osiągnąć stosując odpowiednio dobraną klimatyzację, której celem jest zapewnienie komfortu przebywającym wewnątrz ludziom — bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. (więcej…)

Klimatyzacja to coraz powszechniejsze rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nie tylko w biurach, obiektach handlowych czy innych budynkach użytku publicznego, ale również w domach i mieszkaniach. W związku z tym rodzajów klimatyzatorów jest kilka. Wyróżniają się różną wydajnością, specyfiką działania czy sposobem montażu. Jedną z opcji dostępnej w naszej firmie są klimatyzatory kanałowe. W tym artykule wyjaśnimy, czym się wyróżniają i do jakich zastosowań są przeznaczone. (więcej…)

Szczęśliwym posiadaczom klimatyzacji domowej niestraszne największe upały — mogą cieszyć się przyjemnym chłodem, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że o system klimatyzacji trzeba dbać. Regularne czyszczenie zapewni sprawne działanie urządzenia i bezpieczeństwo domowników.

(więcej…)

Różnic między klimatyzacją a wentylacją jest tak naprawdę bardzo dużo. Chociaż mają pewne cechy wspólne, przez co bardzo często bywają mylone, to jednak mechanizm ich działania i sposób funkcjonowania jest zupełnie inny. (więcej…)

Klimatyzator to wydajne urządzenie, które pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Możliwe jest zarówno chłodzenie, jak i nagrzewanie powietrza wewnętrznego. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych, jakie dostępne są w naszej ofercie.

Podział urządzeń klimatyzacyjnych ze względu na rozwiązania montażowe

  • Klimatyzatory ścienne – zapewniają wydajne, a jednocześnie ciche działanie. Są bardzo chętnie wybierane przez klientów, ponieważ ich cena jest bardzo atrakcyjna, a jednocześnie dostępnych jest wiele różnych modeli i możliwości zastosowania dodatkowej automatyki. Klimatyzator ścienny możemy być umieszczony właściwie w dowolnym pomieszczeniu.
  • Klimatyzatory przypodłogowe – kształtem przypominają nowoczesny grzejnik. Wybierane są wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie może być zainstalowany inny typ klimatyzatora, np. w pomieszczeniach ze skośnym dachem. Z powodzeniem można je zainstalować w nieużytkowanych wnękach.
  • Klimatyzatory podsufitowe (podstropowe) – znajdują przede wszystkim w pomieszczeniach wysokich, w których górne partie nie muszą być chłodzone/nagrzewane z taką samą dokładnością jak niższe.
  • Klimatyzatory kasetowe – montowane są w konstrukcji sufitów podwieszanych. Najczęściej stosowany w pomieszczeniach biurowych, sklepach, salonach i punktach usługowych itp.
  • Klimatyzatory kanałowe – umożliwiają jednoczesne klimatyzowanie kilku pomieszczeń. Powietrze rozprowadzane jest równomiernie i bardzo dokładnie. Za pomocą odpowiednich kanałów można dostosować parametry powietrza.

Podział urządzeń klimatyzacyjnych ze względu na budowę

  • Klimatyzatory split – wewnętrzną część tych urządzeń stanowi parownik zamontowany w pomieszczeniu, a część zewnętrzna to agregat sprężarkowy umieszczamy na zewnątrz budynku. Parownik i agregat są połączone ze sobą za pomocą przewodów elektrycznych i chłodniczych. Dzięki umieszczeniu agregatu na zewnątrz budynku zniwelowane są hałasy powodowane przez działanie sprężarki.
  • Klimatyzatory multisplit – są to urządzenia, które do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń wykorzystują tylko jedną, wspólną jednostkę zewnętrzną (sprężarkę), do której podłączyć można wiele jednostek zewnętrznych.
  • Klimatyzatory monoblokowe (okienne) – przeznaczone są do montażu w oknie lub w otworze w ścianie. Składają się z jednego modułu. Są to urządzenia o stosunkowo niewielkiej mocy, więc nadają się do zastosowania głównie w mniejszych pomieszczeniach.

 

 

 

 

Mijające upalne lato po raz kolejny przypomniało nam, jak niezastąpionym elementem każdego, domu, biura, czy też miejsca relaksu jest klimatyzacja. Przesiadywanie w dusznym i gorącym pomieszczeniu, nie tylko jest mało przyjemne, ale przede wszystkim może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Warto więc wiedzieć, jakich błędów unikać podczas jej montażu, żeby funkcjonowała prawidłowo. (więcej…)

Gdy nadchodzi lato, coraz więcej osób zastanawia się nad zamontowaniem klimatyzacji w swoich domach. Gdy zaczynają się wakacje, a upały stają się nie do zniesienia, są wręcz gotowi zrobić to z dnia na dzień.

(więcej…)

Klimatyzacja to proces przetwarzania powietrza w pomieszczeniu i modyfikacji jego parametrów za pomocą specjalistycznych urządzeń. Polega na utrzymywaniu pożądanych warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych. Celem klimatyzowania pomieszczeń mieszkalnych jest zapewnienie optymalnych warunków funkcjonowania mieszkańców, co pozytywnie przekłada się na ich zdrowie i samopoczucie. Klimatyzacja najczęściej kojarzona jest z obiektami przemysłowymi i użyteczności publicznej, ale coraz popularniejsza staje się również w budynkach mieszkalnych. Czy warto inwestować w klimatyzację domową?

 

Jakie są zalety klimatyzacji w domu?

Klimatyzacja umożliwia utrzymanie prawidłowego komfortu termicznego. To szczególnie istotne w upalne dni, gdy gorące powietrze daje się we znaki i negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nieznośne upały mogą zaburzać zdolności termoregulacyjne organizmu. Rozwiązaniem tych problemów jest klimatyzacja do domu. Pozwala utrzymać w pomieszczeniu optymalne warunki termiczne, a dzięki wbudowanym czujnikom automatycznie reaguje na zmiany temperaturowe i dostosowuje się do nich. Temperatura dostosowana do potrzeb człowieka pozytywnie wpływa na koncentrację i zdolności umysłowo-spostrzegawcze oraz zapewnia zdrowy, wartościowy sen.

Co więcej, klimatyzacja to nie tylko chłodzenie powietrza. Za pomocą nowoczesnych klimatyzatorów można również podwyższyć temperaturę, co często jest wykorzystywane w przejściowych okresach grzewczych. Klimatyzacja w domu może dodatkowo osuszać lub nawilżać powietrze, regulując prawidłowy poziom wilgotności oraz pełnić funkcję filtracyjną. Służą temu wbudowane higrometry oraz zdolność do jonizacji powietrza, czyli usuwania bakterii chorobotwórczych i innych drobnoustrojów. Klimatyzacja pozwala uniknąć rozwoju grzybów i pleśni. Zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza i umożliwia wytworzenie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach. Wymierne korzyści przynosi to zwłaszcza alergikom, dla których jakość powietrza ma istotne znaczenie prozdrowotne.

 

Czy klimatyzacja domowa ma wady?

Jedną z niedogodności klimatyzacji w domu może być jej skomplikowany montaż. Potencjalne problemy instalacyjne można jednak wyeliminować, korzystając z usług doświadczonej firmy. Klimatyzacji domowej zazwyczaj nie montuje się także we wszystkich pomieszczeniach. Przemieszanie się pomiędzy pomieszczeniami klimatyzowanymi oraz nieklimatyzowanymi, a także częste wchodzenie i wychodzenie na zewnątrz z pomieszczenia klimatyzowanego może prowadzić do dolegliwości reumatycznych lub infekcji zatok i gardła. Takiej sytuacji można uniknąć, dbając o to, by różnice temperaturowe nie przekraczały 7˚C, a intensywność nadmuchu nie była większa niż 0,25m/s. Wadą domowej klimatyzacji może być również generowany przez urządzenie hałas. To jednak problemy, dotyczące starszych modelów klimatyzatorów. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą. Argumentem przeciw nie powinny być także koszta, ponieważ zaawansowane technologicznie sprzęty produkowane są zgodnie z polityką energooszczędności.

Osoby, które marzyły o klimie w domu i wreszcie decydują się na zakup klimatyzatora, muszą podjąć decyzję, gdzie go umieścić.

(więcej…)

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin