Blog

Klimatyzacja przypodłogowa, podsufitowa czy ścienna – którą wybrać?

Klimatyzacja to niezbędny element wyposażenia wielu domów i biur, szczególnie w okresie letnim. Na rynku dostępne są różne rodzaje klimatyzatorów, takie jak przypodłogowe, podsufitowe czy ścienne. Wybór odpowiedniego urządzenia może być trudny, dlatego warto poznać zalety i wady poszczególnych rozwiązań, aby wybrać najlepsze dla swoich potrzeb.

Klimatyzacja zimą – jak i po co ją stosować?

Zima to zazwyczaj okres, kiedy klimatyzacja w naszych domach czy samochodach zostaje zapomniana. Wielu z nas kojarzy ją jedynie z chłodzeniem pomieszczeń podczas upalnych dni. Tymczasem klimatyzacja może być również przydatna w sezonie zimowym, przynosząc szereg korzyści. Warto dowiedzieć się, jak i po co stosować klimatyzację zimą.

Jak dobrać klimatyzator do wielkości pomieszczenia?

W dzisiejszych czasach klimatyzacja stała się nieodłącznym elementem zapewniającym komfort w gorące dni. Dla wielu osób to nie tylko luksus, lecz konieczność. Aby jednak cieszyć się efektywnym chłodzeniem pomieszczenia, konieczne jest właściwe dobranie klimatyzatora do jego wielkości. W tym artykule przyjrzymy się temu, jakie kroki podjąć, aby dostosować moc klimatyzatora do rozmiaru pomieszczenia, co zapewni […]

Jaka powinna być temperatura w pomieszczeniu?

Temperatura w pomieszczeniach odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu. To czynnik, który ma ogromny wpływ na nasz komfort i zdrowie ludzi. Dlatego też, odpowiednie zarządzanie temperaturą, szczególnie w budynkach mieszkalnych i biurowych, jest niezwykle istotne. Jaka powinna być optymalna temperatura w pomieszczeniach?

Czy klimatyzacja może grzać?

Klimatyzacja to nie tylko sposób na ochłodzenie pomieszczeń podczas gorących dni, ale także coraz częściej – źródło ciepła w chłodniejszych okresach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym na rynku pojawiły się modele wyposażone w funkcję ogrzewania. 

Jak i po co używać trybu osuszania w klimatyzacji?

Tryb osuszania w klimatyzacji jest używany do regulacji poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Głównym celem tej funkcjonalności jest usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza, co może być szczególnie przydatne w wilgotnych warunkach, np. w trakcie lata. Tryb osuszania ma kilka korzyści, a o najważniejszych z nich przeczytasz poniżej.

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin