5 zalet klimatyzatorów podsufitowych

Klimatyzator podsufitowy

Klimatyzator podsufitowy to urządzenie, które wyróżnia się estetycznym wyglądem, efektywnością i trwałością. Istotną zaletą jest duży zasięg chłodzącego powietrza oraz szybkie działanie. Za sprawą równomiernego rozprowadzania strugi powietrza mamy gwarancję uzyskania optymalnych warunków cieplnych w pomieszczeniu nawet w najbardziej upalne dni lata. Poznaj więcej zalet użytkowych klimatyzatorów podsufitowych, które dostępne są w naszej ofercie.

  1. Klimatyzatory podsufitowe stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych klimatyzatorów ściennych. Mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania urządzeń na ścianie.

  2. Ten rodzaj klimatyzatorów montowany jest przede wszystkim bezpośrednio do konstrukcji stropu. Możliwe jest jednak zamontowanie ich do konstrukcji nośnej przytwierdzonej do ściany — to rozwiązanie szczególnie rekomendowane w przypadku wysokich lokali, w których nie ma konieczności schładzania górnych partii pomieszczenia.

  3. Klimatyzatory podsufitowe rozprowadzają strugi powietrza pod płaszczyzną sufitu. Powietrze początkowo wydostaje się z urządzenia z dużą prędkością i biegnie wzdłuż sufitu, następnie zwalnia, aby łagodnie opłynąć pomieszczenie. W ten sposób wnętrze jest schładzane skutecznie, ale jednocześnie równomiernie i niezbyt “agresywnie”. Eliminujemy też problem przeciągów.

  4. Klimatyzator podsufitowy wyposażony jest w ruchome żaluzje pionowe i poziome. Pracę klimatyzatora można zaprogramować w taki sposób, aby nawiewał powietrze we wszystkich kierunkach. Płynne ruchy żaluzje sprzyjają rozprowadzaniu powietrza w pionie i poziomie. W ten sposób można bardzo szybko schłodzić lub ocieplić całe pomieszczenie.

  5. W naszej ofercie znajdziesz klimatyzatory podsufitowe FUJITSU, które słyną ze swojej nadzwyczajnej wydajności. Wszystko to za sprawą zastosowania unikalnych połączeń różnych materiałów w konstrukcji wymienników, a także zainstalowaniu nowoczesnego typu wentylatora, który gwarantuje efektywną, a jednocześnie bardzo cichą pracę urządzenia.

Warto przy tym dodać, że wybierając model klimatyzatora podsufitowego FUJITSU o większej wydajności, można doprowadzić do urządzenia świeże powietrze. Dzięki temu w wielu przypadkach możliwe jest zastąpienie instalacji wentylacji mechanicznej.

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin