Klimatyzacja kasetowa. Gdzie i kiedy jest przydatna?

klimatyzator kasetowy

Klimatyzatory kasetowe wyróżniają się tym, że montowane są w obrębie konstrukcji sufitów podwieszanych. Pod względem technologicznym uznaje się je za bardzo dobre urządzenia, jednak podobnie jak inne rozwiązania i te nie są pozbawione wad. Czy wiesz w takim razie gdzie i w jakich sytuacjach stawia się właśnie na nie?

Gdzie znajdują zastosowanie klimatyzatory kasetowe?

Najczęściej są to urządzenia typu split, czyli takie, które składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Służą one do chłodzenia, ogrzewania, a także oczyszczania powietrza we wnętrzach. Wyróżniają się wydajnością i energooszczędnością. Klimatyzatory kasetowe zdecydowanie najbardziej charakterystyczne są pod względem sposobu montażu, bo jak już wspomnieliśmy umieszcza się je w suficie podwieszanym.

Prawidłowy nawiew powietrza wymaga, w przypadku klimatyzatorów kasetowych, aby pomieszczenie było odpowiedniej wysokości. W związku z tym tego rodzaju urządzenia zdecydowanie częściej wykorzystuje się w przestrzeniach publicznych, niżeli w mieszkalnych. Pojawiają się one w biurach, hotelach, centrach konferencyjnych, a także innych miejscach użytkowanych przez duże ilości osób, których sufity znajdują się na odpowiedniej wysokości. Mimo wszystko nie są one całkowicie wykluczone w przypadku budynków mieszkalnych. Chęć ich stosowana jest związana przede wszystkim z tym, że można większość urządzenia schować w suficie i będzie ono niewidoczne.

Montaż klimatyzatorów kasetowych

Prawidłowy montaż ma ogromne znaczenie dla późniejszej wygody użytkowania, a także serwisowania klimatyzatora. Najlepiej jeśli zajmie się tym profesjonalny montażysta. Sama instalacja jest bardzo podobna do innych tego rodzaju urządzeń chłodniczych, w związku z tym konieczna jest dokładność i precyzja. Głównie dlatego, że urządzenie wewnętrzne musi zostać odpowiednio osadzone w suficie podwieszanym, tak aby nie wpływało negatywnie na ostateczną estetykę pomieszczenia. Z pewnością więc klimatyzacja kasetowa jest pożądanym rozwiązaniem w wielu miejscach.

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin