Montaż klimatyzacji. Najczęściej popełniane błędy

montaż klimatyzacji

Mijające upalne lato po raz kolejny przypomniało nam, jak niezastąpionym elementem każdego, domu, biura, czy też miejsca relaksu jest klimatyzacja. Przesiadywanie w dusznym i gorącym pomieszczeniu, nie tylko jest mało przyjemne, ale przede wszystkim może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Warto więc wiedzieć, jakich błędów unikać podczas jej montażu, żeby funkcjonowała prawidłowo.

Błąd numer jeden – złe umiejscowienie

Powszechnym błędem podczas montowania klimatyzacji jest umieszczanie jej nad łóżkiem lub biurkiem. To nie tylko mało skuteczne rozwiązanie, ale również niebezpieczne, ponieważ naraża nas na choroby i przeziębienie. Klimatyzacja powinna być zamontowana w pobliżu okna, ponieważ właśnie to miejsce generuje najwięcej ciepła w upalne dni.

Błąd numer dwa – nieprawidłowo dobrana moc

Klimatyzacja nie będzie spełniała swojej funkcji, jeśli jej moc nie będzie odpowiednio dobrana do naszych potrzeb. Dotyczy to przede wszystkim dużych powierzchni biurowych, na których często montowane są klimatyzatory o niskiej mocy chłodzenia. Mimo natężonej pracy nie są one w stanie zapewnić właściwego chłodzenia dla całego pomieszczenia.

Błąd numer trzy – nieprawidłowy montaż

Montaż klimatyzacji należy powierzać profesjonalnym firmom, które posiadają odpowiednie doświadczenie, wiedzę, a przede wszystkim sprzęt uprawniający ich do wykonania tego zadania. Niestety, często powierzane jest to osobom, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, przez co sam montaż jest nieskuteczny. Powszechnym błędów amatorów jest nieprawidłowe wykonanie podłączenia instalacji oraz agregatu, a także brak pułapki olejowej. Uniknięcie powyższych błędów pozwoli na komfortowe korzystanie z klimatyzacji w każdej sytuacji.

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin