Wpływ klimatyzacji na samopoczucie

klimatyzacja

Ostatnimi czasy klimatyzacja staje się coraz bardziej popularna. Zamontowanie klimatyzatora jest sposobem prostym, ale skutecznie zapewniającym optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.

Jaka jest jakość klimatyzowanego powietrza?

Klimatyzacja coraz rzadziej kojarzona jest z czymś luksusowym, a coraz częściej staje się podstawowym wyposażeniem nie tylko biur czy sklepów, ale i wielu domów. Powietrze wydmuchiwane przez klimatyzator ma lepszą jakość niż to w pomieszczeniu bez niego. Dzieje się tak, ponieważ każdy takie urządzenie ma wbudowany filtr, który pozwala na eliminację wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Filtr ten pochłania kurz, pyły, roztocza, dym papierosowy i można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Dobrze zamontowana i użytkowana klimatyzacja poprawia jakość powietrza, a co za tym idzie, ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Korzystny wpływ na mikroklimat w klimatyzowanym pomieszczeniu można osiągnąć nie tylko podczas upałów. Coraz częściej i chętniej stosowana jest także jako urządzenie grzewcze.

Jak klimatyzacja może wpływać na samopoczucie?

Nowoczesne klimatyzatory utrzymują zaprogramowaną temperaturę na stałym poziomie, dzięki czemu nie dochodzi do jej niespodziewanych zmian. Nagłe skoki i spadki temperatury nie wpływają dobrze na nasz organizm, a dzięki klimatyzacji możemy tego uniknąć. Przebywanie w takim pomieszczeniu podnosi jakość życia, ma dobry wpływ nasze samopoczucie. Jednocześnie coraz częściej klimatyzacja jest integrowana z wentylacją, co zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. To jest bardzo wygodne, ponieważ sprzyja właściwemu dotlenieniu mózgu i pozwala cieszyć się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. Nasz organizm najlepiej czuje się w określonej, stałej temperaturze, którą można osiągnąć tylko przy zastosowaniu klimatyzatorów. Możemy je kupić wraz z odpowiednim montażem w Firmie Progress Klima. Klimatyzacja jest też odpowiednim rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię.

Mitsubishi
Fujitsu
Daikin